Hafta Sonu sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle Tünel mağazamız kapalı olacaktır. İnternet sitemiz 7/24 açıktır. 04 Aralık Cuma akşamı verilen siparişler 07 Aralık Pazartesi günü kargoya verilecektir.Sağlıklı Günler Dileriz
Detaylar için Tıklayınız
x
Sık Sorulan Sorular
 • Tel Bakımı Nasıl Olmalı

  Enstrümanlarınızın en önemli parçası tellerdir. Ortalama bir gitarist ya da keman icracısı için tel değiştirme sıklığı 3 ay ile 6 ay zaman zarfında gerçekleşirken, albüm çıkaran, konser veren bir müzisyen için bu süre bir ay hatta on beş gün olabilir.

  Yaşadığınız yerin iklim koşulları, ellerinizin terlemesi ya da günde en az iki saat kendinizi geliştirmek için enstrümanınızı çalmanız, bunların hepsi tellerinizin eskimesine, kirlenmesine, korozyona uğramasına sebep olur. Telleriniz yeniyken duyumsadığınız Entonasyonu teller eskidikçe kaybederseniz.

  Peki bunun için ne yapmak gerekir?

  Bazı tel markalarının uzun dayanımlı tellerini kullanabilirsiniz

  Elixir

  Daddario XP serisi

   

  Tel temizleyicisi ürünler olan (string clenar)

  GHS tel temizleyicisi

  Jim dunlop tel temizleyicisi

  Planetwaves tel temizleyicisi gibi

  Ekonominiz sıklıkla tel değiştirmeye uygun ise, yeni tel takımı alıp kendiniz değiştirebilirsiniz ya da bir luthiere götürüp hem enstrümanlarınızın bakımını yaptırıp hem de tellerinizi değiştirebilirsiniz.

   

   

   

   

   

 • Sipariş verme

  Özel istek üzerine ürün getiriyor musunuz?

   

  Ürünler bağlı bulunduğu markanın, Türkiye distribütörü tarafından getirilmektedir. Distribütörler tarafından yapılan ithalatlar da belli peridolarda olmaktadır. Bir markaya ait herhangi bir model bittiği zaman distribütör firma tarafından hemen sipariş verilememektedir. Distribütör firma, ilgili markaya ait ürün stoklarında ciddi bir erime olduğunda siparişlerini gerçekleştirirler. Bu süre zarfında aynı markaya ait birçok ürünün stokları da kapanabilmektedir. Distribütörlerin mevcut stok depoları, nakit akışı gibi durumlara bağlı olarak da gecikmeler yaşanabilmektedir.

  Bazı ürün açıklamalarının İngilizce olmasının nedeni nedir?

  1. Siteye eklenen ürünlerin çoğu Türkçe içeriği olmayan ürünlerdir. Daha sağlıklı bilgi akışını sağlamak için Türkçe çeviriler yapılmaktadır. Elimizden geldiğince açıklamaları sizin için ayrıntılı biçim de yaptık, eksiklerimiz olabilir, sizlerle daha iyiye birlikte yürüyeceğiz.

   

   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.