Elixir Gitar Telleri

Sırala
Görünüm

Elixir Strings paslanmaz kaplamasıyla telleri uzun dayanımlı kılan tek markadır.

Sadece dış ip yüzeyini değil, aynı zamanda sarımlar arasındaki boşlukları da korur.

Yüksek frekanslı harmoniklerin karmaşık sesleri, tam, zengin ve istenen bir ses sağlar.

Gitarınıza yeni tel taktığınızda telleriniz kısa sürede kir ve korozyona yenik düşecektir

Diğer teller, çalındığında sargıların arasında sıkışıp kalan, telleri kirleten ve tonunuzu öldüren enkaz ve cilt parçacıkları tarafından sabote edilir

Böylelikle telleriniz eskidikçe hoşunuza giden canlılığı kaybedecektir

Kaplanmamış bir telin öldüğü birçok anlatı işareti vardır. Enstrümanınızı çalmadan önce, sargılardaki korozyon ve birikinti nedeniyle telin renginin değiştiğini göreceksiniz. Ancak enstrümanın tonunu dinlemek en önemli sınavdır.

Kirlenen ve korozyona uğrayan tellerde entonasyon sorunu oluşmaktadır.

Elixir tellerindeki bu özel teflon bazlı kaplama, telleri, ter, rutubet, paslanma, kirlenme, metal yorgunluğu gibi etkilerden tellerinizi korumaktadır. Yani normal şartlarda neredeyse 5 takım tel değiştirdiğimiz süreci tek bir takım Elixir tel kullanarak geçirebiliriz. Ayrıca Elixir tellerinin, çalım sırasında el teması ile gerçekleşen gürültüleri de diğer tellere göre minimuma indirdiği görülmüştür. 

Elixir patentli olan bu kaplamanın, diğer tellerden patentle ayrılmış olan farkı, kaplamanın diğer markalarda olduğu gibi sadece sargı üzerinde değil, tüm teli kaplar şekilde olmasıdır. Böylece daha uzun ömür ve daha özel bir ton sağlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.